Bali i Gili

Wyspę Bali określa się mianem „Wyspy Szczęśliwych”, a miejsce to uznaje się za raj na ziemi. Obmywana ciepłymi falami Oceanu Indyjskiego, zamieszkała jest przez przyjaznych ludzi, podchodzących do życia z dużym dystansem i życzliwością. Na wyspie wyznawany jest barwny hinduizm połączony z tradycyjnymi wierzeniami animistycznymi, a Balijczycy oddają się medytacjom, kontemplacjom, tworzeniu sztuki i rzemiosła oraz praktykują wdzięczność. Trzy razy dziennie składają tzw. koszyczki ofiarne dobrym oraz złym duchom, by w ten sposób utrzymywać wyspę w duchowej równowadze.

koszyczek (1)Obejrzyj film o kulturze i religijności na Bali:

Bali tworzy nieporównywalne warunki do relaksu i zapomnienia o reszcie świata. W turkusowej, przejrzystej wodzie odbijają się ciemnozielone palmy, dzikie plaże, a rafa koralowa mieni się masą kolorów.

Na wyspie Bali panuje niezwykle radosny, wręcz karaibski klimat, który wykorzystują bary, kawiarenki i restauracje. Czas najlepiej spędza się nurkując – niezwykle bogata rafa koralowa gwarantuje niezapomniane wrażenia. Rajem nazwą to miejsce również miłośnicy surfingu. Zwyczajem wysepki są również projekcje całonocnych maratonów filmowych.

Leniwy wypoczynek w hamaku, rozmowy z lokalnymi mieszkańcami, raczenie się pysznym grillowanym jedzeniem. Plażowanie na najpiękniejszych plażach z najlepszymi warunkami do pływania i nurkowania.  Zachwycanie podwodnym światem z przepiękną rafą. Piesze wycieczki, zwiedzanie wyspy…  Tańce przy ognisku, wspólne chwile… Po prostu raj na ziemi…

Gili3Wyspy Gili:  Trawangan, Air i Meno to dziewicze i bardzo kameralne wyspy usytuowane 1,5 godziny drogi łodzią od Bali, nieopodal wyspy Lombok. Wysepki oferują piękne plaże z białym piaskiem, zawsze ciepłą i przejrzystą, turkusową wodę, rewelacyjną rafę koralową do snorkelowania, oraz ciekawe miejsca do nurkowania. W morzu jest duża szansa zobaczenie wielu kolorowych rybek, spotkanie żółwi morskich, a okazyjnie również mant. Wyspy są bardzo malowniczo położone, wschód słońca można podziwiać na tle wulkanu Rinjani na Lombok, a zachód nad wulkanem Agung na Bali. „Gili” w miejscowym dialekcie znaczy „mała wyspa”, więc „Gili Islands” znaczy dosłownie „małe wyspy wyspy”.

Na wyspach nie ma samochodów, ani nawet motorów, jedynym środkiem transportu jest cidomo, bryczka konna, na szczęście wyspy są niewielkie, każdą można obejść plażą dookoła w ciągu 2-3 godzin.DSC08458Na Gili jest sporo domków tuż przy plaży do wynajęcia, kilka luksusowych resortów, mnóstwo małych restauracji z kuchnią całego świata, kafejek internetowych, wypożyczalni rowerów, centrów nurkowych i miejsc do imprezowania. Na miejscu można tanio zrobić kurs nurkowy. Miejscowa ludność wyznaje Islam, więc pięć razy dziennie można usłyszeć nawoływanie muezina do modlitwy. Jedną z największych atrakcji wyspy Gili Trawanagan jest lokalny targ kulinarny, który około godz 18.00 zapełnia się straganami z pysznym lokalnym jedzeniem.

Gilg2


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s