Szczegółowy program

Termin: 11 – 24 listopada 2016

1 DZIEŃ – 2 DZIEŃ 

Rozpoczynamy wylotem z lotniska w Warszawie. Potem prosto za równik do Denpasar.

Dolatujemy do Denpasar 12 listopada. Na lotnisku przechodzimy odprawę i wiedzeni zapachem kwiatów udajemy się do wyjścia, skąd jedziemy do naszego hotelu w centrum Sanur.  Zakwaterowanie, aklimatyzacja i … udajemy się na rytuał wspólnego przywitania wyspy, zanurzenie stóp w oceanie, odczucie rozgrzanego całym dniem piasku na swoich stopach… Witaj Bali

3 DZIEŃ

Budzeni przez śpiew ptaków i zapach kwiatów migdałowca udajemy się na śniadanie do hotelowego bufetu, który mieści się blisko plaży.Dajemy sobie czas na przystosowanie do 7-mio godzinnej różnicy czasu, dlatego przedpołudnie jest wolne, jak styl życia tutaj. To moment na pierwsze obserwacje bujnej i soczystej roślinności, kąpiele w ciepłym oceanie /27 stopni/ i smakowanie kuchni z całego świata, a jest z czego wybierać! I poddanie się masażom, które są tu niesamowicie tanie / 7-10$ za 1,5 godziny błogiej przyjemności/ Wymieniamy dolary na balijską walutę Rupie (nie robimy tego na lotnisku!!!)

Ładujemy się słońcem i przygotowujemy na wyjazd ok g.13.30. Rozpoczynamy przygodę z żywiołem wody, czyli Rafting pontonami, ekstremalne doznania pomagają nam też uniknąć jetlaga, byśmy mogli od razu wskoczyć w tutejszy rytm. Zabieramy: strój kąpielowy, koszulkę z osłoniętymi ramionami, buty trzymające się na stopie. Wieczorem – wspólne degustacja tzw juicefruita w jednej z rozsianych na wybrzeżu knajpek i restauracji.

Wyprawa na Bali - spływ

4 DZIEŃ

Zazwyczaj jetlagowy poranek zaczyna się ok 5 rano- to świetny moment by doświadczyć plaży, ciepłych fal i śpiewu ptaków w czasie spaceru. Dlatego nie mamy problemu by wyjechać z hotelu o 8 rano. A my z szczęściem w dłoni wybieramy się do świątyni Danau Bratan Temple na jeziorze. Sama świątynia mieści się na górskim grzbiecie rozdzielającym północną i południową część wyspy. Jezioro na którym została postawiona jest wypełnionym wodą kraterem, z którego obecnie czerpie się wodę do nawadniania okolicznych pól uprawnych, dlatego też w niej oddawana jest cześć dla bogini, która czuwa nad zbiorami.
Wyprawa na Bali -swiatynia

Zbudowana na początku XVII w. jest to jedna z najważniejszych świątyń irygacyjnych na Bali. Istnieją zapiski mówiące o tym, iż tutaj znajduje się czakram serca Ziemi. Dlatego też oddamy się w tym miejscu medytacji serca- by otworzyć je i rozwibrować na jeszcze więcej obfitości. Potem udajemy się na miejscowy targ, gdzie będzie okazja do kupienia lokalnych owoców, potraw, przypraw, kaw i specjałów, których nie da się kupić w większych turystycznych miastach Bali. Potem czeka nas piknik w samym centrum parku, niespodzianka – przygoda ze zmysłami oraz kontemplacja przepięknych drzew.

Na koniec dnia udamy się na przygodę w wodospadzie Git Git. Tutaj oddamy się w ręce żywiołu wody, pozwolimy sobie na rozbudzenie naszej dzikości. Energetycznie i oczyszczająco. W stronę mocy!

Zabieramy: strój kąpielowy, ręcznik, chusteczki do wycierania dłoni, pareo.

5 DZIEŃ 

Dziś mamy czas nWyprawa na Bali - gotowaniea poznanie Sanuru o poranku. Wedle uznania relaksowanie i karmienie skóry słońcem lub zapolowanie na piękne szaty i egzotyczne instrumenty. Całą grupą spotykamy się w godzinach około południowych ok.12.30. Zaczynamy przygodę od szkoły gotowania, gdzie pod wprawnym okiem balijskiego kucharza, będziemy uczyli się komponować składniki i poznawać tajniki owych smaków- dobra opcja na zaskoczenie gości po powrocie.

Potem ok. 15.00 wybierzemy się do świątyni Tanah Lot. Jest jedną z najważniejszych i najczęściej fotografowanych świątyń na Bali. Została zbudowana w XVI wieku na kawałku skały wystającym z morza kilka metrów od brzegu. Podczas przypływu skała staje się wyspą. Świątynię można podziwiać tylko z brzegu, turyści nie mogą wejść na jej teren.  W świątyni znajduje się źródło budzące uśpionego w nas węża mocy. Jeśli będziemy mieli szczęście i trafimy na odpływ, weźmiemy udział w ceremonii namaszczania tą wodą.

Wyprawa na Bali - namaszczenie

Zabieramy: pareo by usiąść na nim, oraz wygodne buty.

6 DZIEŃ 

Dzień wspólnie przywitamy wraz ze wschodem słońca. Pozwalając by centymetr po centymetrze nasze ciała rozbudzały się wraz z promieniami światła. Potem śniadanko na plaży, a po śniadaniu o g.9:00 wyruszamy do miejscowości Ubud, którą Balijczycy określają centrum kulturalnym wyspy. Jest ona ważnym ośrodkiem artystycznym. Znajdziemy tu ciekawe muzea i galerie sztuki balijskiej, tej tradycyjnej, jak i nowoczesnej. Zwiedzimy prywatne, małe pracownie i poznamy miejscowych artystów. Miejscowość zamieszkują nie tylko Balijczycy, ale i sporo przyjezdnych, którzy za główną zaletę tego zakątka uważają niezwykle piękne tereny, tradycyjne ceremonie i magiczną atmosferę.

IMG_1867W tym dniu odwiedzimy bardzo wysoko wibracyjne miejsce, jakim jest świątynia buddyjska. Na jej terenie obowiązuje święta cisza, dlatego zaraz po wejściu do niej (boso), mamy okazję zaprosić do siebie/ wchłonąć niewiarygodnie głęboki spokój. Nasz przystanek w tym miejscu jest bardzo ważnym punktem pobytu na Bali – zasmakowania jakości wszechogarniającej błogości wewnętrznej ciszy – na drodze do odbudowania wewnętrznego Raju.

Po drodze do Ubud odwiedzimy pracownię rzeźby w drewnie. Uwaga! Mamy informację od poprzednich uczestników, że intencjonalnie wybrane rzeźby mają moc sprawczą. Możliwe zakupy, które zrobione w tych miejscach gwarantują wysoką jakość wyrobów. Zakwaterowanie w hotelu w Ubud. Prosimy zabrać lekki bagaż podręczny gdyż czeka nas wspaniała wyprawa do krainy smaków. Odwiedzimy najlepszą restaurację organiczną na Bali, gdzie spróbujemy egzotycznych produktów i dań najlepszej jakości.

7 DZIEŃ

Udajemy się na przywitanie słońca. Zarówno tego w naszych wnętrzach, jak i tego wznoszącego się ponad horyzont.

Wyprawa na Bali - wulkan

Jak wiemy droga ku światłu prowadzi przez ciemność, dlatego wyruszamy ok 2 w nocy, by pod osłoną tajemnic rozgwieżdżonego nieba wejść na szczyt. Udajemy się do środkowej części wyspy gdzie wznosi się nadal czynny wulkan Gunung Batur, o wysokości 1717 m n.p.m, 11 km średnicy i 180m głębokości. Łagodne wejście sprzyja przyjemnemu trekkingowi na szczyt krateru, z którego będziemy mięli okazję podziwiać zachwycające widoki na wyspę Bali. Zabieramy: wygodne buty trekkingowe lub inne zakryte buty, zbocza pokryte są piaskiem wulkanicznym, ciepłe okrycie- na tej wysokości są niższe temperatury  ok 10 -15 stopni.

Wracamy ok godz. 11.00, czas na posiłek i regenerację- każdy wedle uznania. Ponownie spotykamy się całą grupą ok. 16.00 i udamy do Muzeum Antonio Blanco, szalonego rozpustnego malarza Hiszpańskiego, który podbił serca króla Ubud. Udajemy się na edukację egzotyki tutejszych ptaków i anatomii piękna kobiecego ciała.

Jak przystało na przebywanie w centrum kulturalnym Wyspy, wieczorem, do końca nasycimy się tutejszą sztuką. Udamy się do Royal Palace – Pałacu rodziny królewskiej na transowe przedstawienie Legong Dance.

DZIEŃ 8 

Po egzotycznym śniadaniu na tarasie wchodzącym w dżunglę ok 10.30, wybieramy się do Monkey Forest, gaju zamieszkanego przez małpy.

Wyprawa na Bali - małpi gajMałpi las jest świętym dla Balijczyków miejscem, symbolizującym harmonię we współżyciu ludzi z naturą. Uwaga na wszystkie ozdoby i aparaty! Kiedy małpy są głodne potrafią skonsumować wszystko. Przed wejściem do Gaju można zakupić banany dla zwierząt, by potem się z nimi pobawić. Tam mamy okazję do skontaktowania się z przodkami poprzez święte drzewo Avatara, dające możliwość połączeń z siłą naszych rodów.

Po zewnętrznej i wewnętrznej harmonizacji, zasiadamy w Restauracji ukrytej w balijskich ogrodach pełnych bóstw, strumieni i zieleni, by posilić ciało świeżym kokosem lub tradycyjnym nasi goreng.  Czas wolny spędzamy na typowym i niemalże obowiązkowym w Ubud shoppingu – przypominamy o zabraniu dużych i pustych walizek 🙂

O 18.00 spotykamy się w naszym pawilonie utulonym przez zapach i dźwięki dżungli, gdzie pod okiem jednego z najlepszych nauczycieli w tym regionie, wziąć udział w balinese Joga. Domykamy harmonię 🙂

DZIEŃ 9 

Kolejny  magiczny poranek w Ubud. Dziś rozpoczynamy od wczesnego balijskiego śniadania  od godz. 6.00 rano. Ostatnia kąpiel w naszym prywatnym basenie wychodzącym na dżunglę i o 7.30 transfer na rajskie wyspy Gili. Pakujemy się tylko w bagaż podręczny.

Wypływamy na szerokie wody, poszerzamy horyzonty jeszcze bardziej. Wsiadamy na statek i płyniemy na bajeczną wyspy Gili. Tam spędzamy czas rozkoszując się egzotyką tych miejsc. Piękne białe plaże, turkus wody i zapierająca dech w piersiach rafa z ławicami we wszystkich kolorach świata. Po zakwaterowaniu się w hotelu, wybierzemy się na wycieczkę rowerową wokół jedynej tutaj wyspy Gili Travangan, którą całą da się obejść pieszo w zaledwie 2 godziny. Taka wyprawa to czucie wiatru we włosach i złotego słońca na rozgrzanej skórze. Aha! To tak smakuje wolność! Doświadczymy, że w życiu już tak jest, że czasami jest lepiej, a czasami lepiej. Obowiązkowo zabieramy kremy do opalania, 2 godzinna podróż na dachu łodzi lubi opalić nasze wspaniałe ciała. Oczywiście jest możliwość przepłynięcia wewnątrz łodzi gdzie w cieniu i spokoju można poddać się przyjemnemu kołysaniu mknących fal.

Po zakwaterowaniu w Hotelu i wsiadamy na rowery i wybieramy się na 1,5 godzinny trekking rowerowy dookoła wyspy. Przystanek robimy o zachodzie słońca w wyjątkowym miejscu, gdzie znajduje się oryginalna i magiczna huśtawka w wodzie! To czas na baaardzo romantyczne sesje zdjęciowe i nie tylko… ; ). Wieczór spędzamy w tutejszej klimatycznej knajpce z muzyką na żywo, gdzie będziemy sączyć przepełnione witaminami juicefruity np. z mango! Które są pyszne! A ich smak wspominamy na długi czas po powrocie do domów…

DZIEŃ 10

Oddech to życie. Wszyscy to wiemy, a dziś będziemy mieli okazję doświadczyć jak wielką rolę pełni w naszym życiu. Dziś łączymy świadomość własnego oddechu (symbolu brania i dawania) z egzotyczną przygodą.
Wyprawa na Bali - nurkowanieTutejsze wody obfitują w bogatą florę i faunę. Jednymi z ciekawszych zwierząt morskich są ogromnych rozmiarów żółwie morskie.  Aby je zobaczyć przejdziemy kurs zdobywania umiejętność pływania przy użyciu rurki i maski (snorkeling), by móc znaleźć się w tym fascynującym podwodnym świecie. Cały dzień w morskiej, słonej wodzie to też zbawienne dla naszego ciała oczyszczenie. Odczuwamy to wieczorem, gdy wrażenie lekkości unosi nas nad ziemią. Zabieramy: stroje kąpielowe(ubieramy), ręczniki, koszulkę zakrywającą ramiona, ręce i plecy, krem wodoodporny z filtrem.
Wieczorem udajemy się na miejscowy plac, gdzie ok godz. 18.00 zjeżdżają się tubylcy, by zaprezentować tutejszą kuchnię w najsmaczniejszej odsłonie. Raczymy się pysznym jedzeniem, od obłędnie przyprawionych warzyw z tutejszymi specjałami, po wyśmienite stoiska z deserami. Polecamy banany w czekoladzie!

DZIEŃ 11

…kolejne dni smarowania się olejkami i zażywania rajskich rozkoszy… masaże, zakupy… – czas wolny na leniwy odpoczynek w hamaku i raczenie się pysznym jedzeniem, oraz spijania mleczka kokosowego prosto z palmy. Dla chętnych: opcja nurkowania /80$/ kilkugodzinna wyprawa na dno oceanu – dziś będziemy mogli zanurkować w niezwykłych rafach koralowych na głębokości 10 metrów, a także dotknąć wraku statku i zgubić się w jego labiryntach. Jeśli jeszcze nie nurkowałaś/eś – będzie do okazja do zrobienia pierwszego kroku z doświadczonym instruktorem, który po 2-godzinnym INTRO /wprowadzeniu/ będzie asekurował Cię podczas nurkowania w morzu. 135669_ryby-rafa-koralowaW godzinach popołudniowych o godz. 15.00 transfer powrotny na Wyspę Bali.  1,5- godzinna trasa mija w mgnieniu oka- najbardziej dla tych, którzy decydują się na powrót na rozrywkowym dachu motorówki. To jest życie! Przypływamy do Kuty, hotelu położonego blisko wybrzeża. To miejsce najchętniej odwiedzane przez Australijskich surferów ze względu na jedne z najwyższych fal na Bali. Wieczorem można też w zależności od nastroju albo wybrać się do największego kompleksu imprezowego w centrum Kuty, lub spokojnego lounge baru przy plaży.

DZIEŃ 12

Wyruszamy o g.9:00, gdyż czeka nas dzień – jak co dzień, czyli  pełen wrażeń. Udamy się do Tampak Siring- świętych źródeł. Jest to miejsce odwiedzane przez ludzi z całego świata, którzy przyjeżdżają po uzdrowienie i oczyszczenie. Poddamy się specyficznej energii tego miejsca, pozwalając balijczykom zaprowadzić nas ich świat wierzeń. Odkryjemy Gunung Kawi czyli miejsce pochodzące z XI wieku, przybliżające nas do codziennych balijskich praktyk i rytmu ich dnia ( zgodnego z prawami natury).
Wyprawa na Bali - oczyszczenie

I w tym rytmie udamy się na lunch w lokalnej knajpce, by posilić się przed czekającym nas fantastycznym trekkingiem po polach ryżowych. Zabieramy wygodne buty, trzymające się przy stopie, gdyż czeka nas nie jedna górka do przejścia. Jest to okazja do tego by usłyszeć jak rośnie ryż, podpatrzeć owoce Duriana, Mangustinę lub Kakaowiec.

Dziś także zawitamy na balijską plantację kawy i aromatycznych przypraw i oddać się zmysłowej uczcie – spróbować świeżej laski wanilii, kardamonu, goździków, cynamonu i imbiru. To także okazja, by skosztować najdroższej kawy na świecie – Luwak Coffee /1000 Euro za kg/, produkowanej dzięki współpracy ze zwinnym zwierzęciem selekcjonującym najlepsze ziarenka kawy.

DZIEŃ 13

Ostatni dzień rajskiej wyprawy, to czas na domykanie i dopełnianie walizek, dogrzewanie się na słońcu, dojadanie smaków, której jeszcze nie zostały poznane. Basen, morze, słońce i zabawa! Ostatnie wspólne spotkanie o godz. 12.00, gdzie w cieniu baldachimów pożegnamy się z wyspą i oczywiście podsumujemy wspólnie przeżyte chwile.

Popołudniowy transfer o godz. 14.00 na lotnisko w Denpasar.Przylot do Polski – lotnisko im. F.Chopina, Warszawa.

Zapraszamy do wspólnej przygody 🙂

Zapisz się na Wyprawę

Zapisy na wyprawę – kliknij tutaj