Zgłoszenia i koszt

Na kolejną, szóstą bajkową wyprawę wyruszamy już 11 listopada 2016 roku, by powrócić pełni słońca i pozytywnych doświadczeń do Polski. Aż miło rozpocząć jesień z taką perspektywą… My na to czekamy !!!

Inwestycja

cena 2300 $ + bilet lotniczy

Cena obejmuje

 • transfery z lotniska- transport na wyspie (prywatny bus z klimatyzacją)
 • noclegi w hotelach i tropikalnych, ekskluzywnych bungalowach – dwuosobowe pokoje z łazienkami, wiatrakiem lub klimatyzacją, położenie blisko plaży i egzotyczna roślinność, piękne baseny (pokoje jednoosobowe za dopłatą – należy zgłosić w formularzu – specjalne potrzeby)
 • królewskie śniadania do wyboru z karty lub  w bufecie, 4 lunche
 • wsparcie i przewodnictwo organizatorów i trenerek rozwoju osobistego/Ada Stolarczyk, Monika Sobańska/, opieka miejscowych przewodników / Kerta – przewodnik balijski „śmiejący się wątrobą” oraz przewodnik polski – Paweł, mieszkaniec wyspy/.
 • zwiedzanie wyspy wg programu , wspólne aktywności rozrywkowe, zabawa, imprezy, koncerty, udział w ceremoniach i  tradycyjnych rytuałach, nauka gotowania i wyplatania ofiarnych koszyków
 • wyprawy całodniowe, w tym: rafting po rzece Ayung, trekking pieszy po tarasach ryżowych, trekking rowerowy po wyspie Gili Trawangan, snoorklowanie z ogromnymi żółwiami, wyprawa na wulkan Agung
 • udział w aktywnościach grupowych o charakterze rozwojowym i wspólnotowym: energizerach, grach, imprezach, community building, praktykach balijskich, kontemplacjach, medytacjach, celebracjach, niespodziankach i wszelkich atrakcjach:)
 • wizyty w miejscach nieodwiedzanych przez turystów, które są naszą tajemnicą…
 • 3-dniowa wyprawa na dziewicze wyspy Gili !!!
 • wstępy do obiektów turystycznych, religijnych i kulturalnych na Bali
 • ubezpieczenie NW, OC, KL, Bagaż – w razie potrzeby dostęp do  kliniki o wysokim standardzie

Cena nie obejmuje

 • pozostałych posiłków (poza śniadaniami i czterema lunchami) – wyspa oferuje bogaty wybór knajpek, restauracji i barów z kuchnią świata, gdzie wyśmienity obiad serwowany jest od 7 USD
 • atrakcji fakultatywnej: nurkowanie – ok 80$.

pocztówka-03

Zgłoszenia

Zgłoszenia na wyprawę przyjmujemy do lutego 2016, ale jeśli jesteś zdecydowana/y nie zwlekaj, bo miejsca szybko się zapełniają. Planujemy wyruszyć z 20 osobami,  w ekipie damsko- męskiej. Można zgłaszać się w parach, jak i w pojedynkę – gwarantujemy, że wyjedziesz w gronie przyjaciół. Zapraszamy także dzieci, jednakże od 12-go roku życia.

Bilet lotniczy

Cena biletu lotniczego będzie się wahać miedzy 2200 zł-3700 zł – w zależności od terminu zgłoszenia. Wczesne zgłoszenie i zakup biletu gwarantuje dobrą cenę. Bilet lotniczy na konkretny lot kupują Państwo indywidualnie lub u sprawdzonego przez nas operatora – szczegóły w mailu po zgłoszeniu się formularzem online.

Osoby zainteresowane wyprawą proszone są o:

 1. wypełnienie formularza zgłoszeniowego online – KLIKNIJ TUTAJ
 2. podpisanie i odesłanie skanu umowy uczestnictwa mailowo. Umowę przesyłamy na adres mailowy uczestniczki/uczestnika po otrzymaniu zgłoszenia formularzem online.
 3. po otrzymaniu umowy prosimy o wpłatę całości opłaty 2300$ lub zaliczki 1000$. Nr konta otrzymasz w mailu wraz z umową uczestnictwa.
 4. w szczególnych sytuacjach możliwa jest opłata w ratach. Na te okoliczności spisujemy stosowną umowę.

Pytania organizacyjne i kontakt

Piszcie, mailujcie, dzwońcie:

 • wyprawanabali@gmail.com,
 • Monika 602314431, Ada 660794128.

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania. Jest także możliwa rozmowa na skypie: monika.sobanskaa, zapraszamy na spotkania z organizatorami – w Sosnowcu – Stowarzyszenie Aktywne Kobiety /Monika Sobańska/ oraz w Krakowie – Wysokie Wibracje/ Ada Stolarczyk/.

Formalności

Przed wyjazdem z uczestnikami wyprawy zostaną zawarte standardowe umowy określające warunki uczestnictwa. Umowy są przesyłane mailem po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego online. Podpisane umowy wymieniamy skanem w formacie pdf. Prosimy nie przesyłać umowy zdjęciem zrobionych telefonem, gdyż są nieczytelne.

Waluta

Lokalną walutą jest rupia indonezyjska.  Uwaga! W Indonezji kurs wymiany waluty zależy między innymi od jakości banknotów przedstawionych do skupu. Banknoty zniszczone lub z napisami będą skupione przez miejscowe kantory po niższym kursie. Zabierając pieniądze o nominałach 100 USD prosimy sprawdzać czy są wydane w latach po 2002, ponieważ wcześniejsze banknoty trudno wymienić nawet w banku. Serie: CA, CB. CD, CF, DB, DH w banknotach 100 dolarowych wydanych po 2002r. są również niewymienialne! Dolary (wszystkie nominały) wydane w latach 1996 – 2000r. są niewymienialne. (Wizualnie wymienialne są tylko banknoty z dużymi głowami:)). Ze względu na szczególne wyczulenie i duże nieprzyjemności związane z oskarżeniem o próbę wymiany fałszywego banknotu (jest to poważne przestępstwo karne w krajach azjatyckich), radzimy przed wyjazdem sprawdzić w oddziale NBP lub innym banku oryginalność posiadanych dewiz.

Język

Językiem urzędowym Bali jest indonezyjski. W turystycznych rejonach bez problemu można porozumieć się po angielsku.

Czas lokalny

Polska 6h/7 h do przodu.

Zdrowie

Rejon Bali nie jest narażony na działanie szczególnie niebezpiecznych chorób. Nie ma tutaj zagrożenia malarycznego, ani ptasiej ani świńskiej grypy. Jest to jednak rejon tropikalny, więc należy stosować środki zapobiegające (poza kurtką przeciwdeszczową) zwykłym chorobom występującym w takim klimacie. Specjalistyczne szczepienia są wymagane tylko w przypadku wyruszania poza zwiedzaną przez nas wyspę.

Opieka medyczna

W trakcie wyjazdu będziemy objęci ubezpieczeniem obejmującym koszty leczenia /KL/  i następstwa nieszczęśliwych wypadków /NW/.  Opieka medyczna na Bali jest na dobrym poziomie. Publiczne i prywatne ośrodki opieki zdrowotne są płatne. Cena standardowej wizyty lekarskiej wynosi ok 30 USD.

Woda pitna

Wedle indonezyjskich standardów woda wodociągowa jest zdatna do picia, jednakże polecamy wodę mineralną, którą można zakupić w każdym hotelu bądź restauracji.

Telefony

Numer kierunkowy do Indonezji: 62.

Wizy i paszport

Dobra wiadomość! Od czerwca 2015 roku WIZY turystyczne dla Polaków na pobyt do 30 dni są ZNIESIONE 🙂 Należy tylko zabrać ze sobą paszport ważny co najmniej 6 m-cy od daty przylotu.

Co zabrać ze sobą?

Jak najmniej rzeczy z Polski. Najlżejsze, bawełniane ubranie, może być pareo, środek przeciw azjatyckim owadom Mugga, dobre okulary przeciwsłoneczne, filtr ochronny (zdecydowanie powyżej 30 UV), kapelusz do ochrony przed słońcem, strój kąpielowy. Przed wyjazdem udostępnimy uczestnikom obszerne, szczegółowe informacje dotyczące pakowania się. Jednakże zalecamy zabranie ogromnej pustej walizki, bo na miejscu można zakupić piękne tropikalne rzeczy w bardzo niskiej cenie, a także przywieźć cały wór egzotycznych prezentów.

Ile środków zabrać na wydatki własne?

Jeśli zamierzasz zaszaleć kulinarnie, zakupić sporo pamiątek, rękodzieła, tekstyliów, oddać się cudownym masażom /kilka razy podczas wyprawy/ i zaliczyć nurkowanie proponujemy zabrać ok. 350 $ – 600 $. Na miejscu dostępne są też bankomaty.

Ambasada Polski

Jl. HR Rasuna Said Kav. X Blok IV / 3 12950 Jakarta Selatan, Indonezja Ambasada centrala: 62 21 25 25 938 /39/40.
Źródło: http://www.odyssei.com/pl/travel/indonezja.php#7

Poczytaj / Obejrzyj

Polska literatura na temat Bali:
Blondynka na Bali – Beata Pawlikowska, 2011

Anglojęzyczna literatura na temat Bali:
http://www.librarything.com/tag/Bali

Odwiedź naszą grupę dyskusyjną na Facebooku / grupa otwarta, ale należy sie zwrócić o dołączenie/:
http://www.facebook.com/groups/576718739010530/

Informacje na temat Bali:
http://www.baliguide.com
http://www.lonelyplanet.com/indonesia/bali

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s