ŚWIĘTO CISZY

Balijczycy wierzą w dobre i złe bóstwa- jednym i drugim składają cześć (koszyczki ofiarne trzy razy dziennie). 5 marca każda balijska rodzina buduje swojego demona. My również zbudujemy nasze demony- by się im przyjrzeć, nazwać, oswoić. Wieczorem w miastach odbywa się ogromna parada Demonów. Spotkanie z tym co jest, co w sobie nosimy. Ale już bez demonizacji- teraz w aurze zabawy i celebracji, oraz wdzięczności za wszystko, co mogło się wydarzyć dzięki nim.

Następnego dnia jest Hari Nyepi – święto ciszy. 

Tego dnia – po pożegnaniu demonów, balijczycy wierzą, że nowe Demony przelatują tego dnia nad wyspą, więc wszyscy mieszkańcy udają, że ich nie ma, żeby demony pomyślały, że nie ma po co się zatrzymywać nad taką wyludnioną wyspą. Jest to jedyne miejsce na Świecie, gdzie zamykane jest lotnisko- właśnie na okoliczność tego święta. Panuje całkowity zakaz aktywności: banki, szkoły, wszelakie instytucje są zamknięte. To dzień CISZY. Balijski powrót do wewnętrznego potencjału, własnego centrum, punktu z którego wszystko się zaczyna. 

Dla nas to jedyna w swoim rodzaju okazja do powrotu do własne ciszy. Oswajania się z nią. Detoksu dla przepełnionego myślami umysłu i zmęczonego napięciami ciała. To czas silnej i głębokiej regeneracji. 

Jest to dzień totalnej ciszy dla świata zewnętrzego, po to by i we wnętrzu mógł zagościć ten stan.

Ponieważ cała wyprawa jest procesem, kolejne dni będziemy wzmacniali bycie we własnym centrum, poczucie spokoju, sprawczości i silnej wartości samego siebie. 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s