PRZYWITANIE Z WYSPĄ 2014

POWITANIEWraz z wdechem w moje nozdrza wpływa ciepłe powietrze, łagodnie otula skórę mojego ciała. Z wydechem pozwalam by zeszło ze mnie zmęczenie podróżą. Czuję stopy zatopione w ciepłym piasku. Szum fal zabiera moje myśli. Witam nowy dom

Otwieram oczy i widzę bezkres wody, nad którym rozścielone niebo patrzy na mnie blaskiem swoich gwiazd. Wymieniam z nimi porozumiewawcze spojrzenie. Czuję jak łagodnieje mi twarz.

Zanurzam stopę głębiej, aż sypkie i ciepłe podłoże staje się przyjemnie wilgotne, wchodzę w tę ziemię, czuję jak mnie przyjmuje.

Cień palm wydaje się być źródłem dźwięków ptaków, które stukocząc swą egzotyką i miękkością nadają rytm memu tętnu. Słyszę swoje serce. Serce, które zaczyna się budzić do przygody.

Zaczynam odczuwać magnetyzm wody, która swoimi ruchami i zapachem zaprasza do siebie. Zbliżam się powoli, krop po kroku, czując jak piasek pieści moje stopy i kostki. Fala dopływa do czubków palców, zaskakujące ciepło aksamitu fali jeszcze bardziej mnie uspokaja. Uśmiech sam pojawia się na twarzy, chociaż to już chyba nie uśmiech- to już błogość.

Zatrzymuję się na poziomie łydek, przez cały czas czerpiąc przyjemność z kontaktu z miękkością wody, jej łagodności i mocy zarazem.

Pękają ograniczenia… uczucie wolności jakie daje ciału dodaje mi lekkości. Pozbywam się tego, co utrudnia bezpośredni kontakt z żywiołem. Ciało zaczyna oddychać, budzi się do życia – w totalności.

Zaczynam swoją wyprawę na Bali- wracam do Raju.

Tak przywitaliśmy ziemię balijską, albo tak zostaliśmy przyjęci- trudno stwierdzić. Tutaj dawanie staje się braniem, a branie dawaniem.

Dziękuję wszystkim uczestnikom wyprawy za możliwość zasmakowania wspólnie magii tego miejsca. Wspólne przeżywanie i doświadczanie tej kultury, rytuałów i piękna wypełnia mnie do teraz. Powrót do natury, szacunku i wzajemności pozwoliło na nowo zdefiniować mi czym jest miłość.

Dziękuję ekipo balijska!

przywitanie2

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s