ZACHWYT – co z nim?

batik7 godzinna różnica czasu póki co pozostaje nieodczuwalna. Ekscytacja nowego miejsca i ciekawość nie dopuszcza do neuronów poczucia zmęczenia.

Tym bardziej, że podróż rozpoczynamy bardzo europejsko- od shoppingu. Jednak nie jakiegoś tam ulicznego, gdzie większą atrakcją niż sam zakup jest targowanie się o cenę, ale shoppingu w balijskiej kolebce BATIK-u, czyli metody wzornictwa tkanin (technika batiku polega na uzyskiwaniu wzorów na tkaninie, najczęściej bawełnianej lub jedwabnej przez pokrywanie płótna gorącym woskiem).

W 34 stopniowym ukropie siedzą uśmiechnięte i świetnie bawiące się swoim zajęciem balijki. Nucąc sobie pod nosem pieśni i mantry, mimowolnie tworzą piękne wzory, które potem wykorzystywane są do tkanin, sarongów, jak i w celach iście artystyczno-estetycznych – jako obrazy.

batik maszynaI tu pierwsza niespodzianka kulturowa, gdzie można zaobserwować jak wyznacznikiem tego, co ciekawe wydaję się zawsze to, co nowe ( aż przychodzi taka refleksja, że bycie dużym dzieckiem to niesamowita frajda- dając sobie świeżość poznawania „starych” rzeczy na nowo, dajemy sobie możliwość zachwytu! Ach!)

– hmmmm… aż się prosi o pytanie, kiedy ostatnio dałeś się zachwycić J

Opatulone od stóp do głów muzułmanki, proszą o zdjęcie z białą dziewczyną, która ma na sobie jedynie króciutką sukieneczkę na ramiączkach, by uwiecznić coś, co w ich umysłach jest niemożliwym, nieosiągalnym.

Kto by pomyślał, że w miejscu odtwarzania techniki wywodzącej się z I/II w.p.n.e , zrodzonej w Chinach  to ja będę atrakcją : )

batik obraz

Obraz wykonany techniką batiku.

Tekst i zdjęcia:
Ada Stolarczyk
www.wysokiewibracje.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s