NA MIEJSCU

4.1.kwiatyPrzylot na wyspę marzeń. Pierwsze uderzenie gorąca, po wyjściu z klimatyzowanego lotniska, wyskakujemy z naszych europejsko zimowych butów i długich rękawów. 34 stopniowe wilgotne powietrze już od progu zmusza europejczyków do zrzucenia zbędnych rzeczy. I tak oto pierwszy krok do zostawiania materii, czynnika, który przez Balijczyków zawsze jest na drugim planie. Najważniejsze bowiem jest to, by dobrze się czuć i zdrowym być.

A jak wiemy człek zdrowy gdy wypoczęty i miłością otoczony. My choć podróżą zmęczeni, to od samego początku obdarzeni przez tubylców – pięknie pachnącymi  naszyjnikami z kwiatów migdałowca.  Zapach tak intensywny, że po przyjeździe do hotelu i zdjęciu z siebie kwitów, skóra pachniała jeszcze przez cały wieczór. Kwiatów tych jest tam bowiem bez liku, szczególnie teraz z początkiem pory deszczowej roślinność szaleje i zachwyca swą obfitością.

Kwiaty są nieodłącznym elementem dnia codziennego. Przy każdym domostwie, hotelu, restauracji, plaży znajdują się miednice i fontanny w, których pływają finezyjnie ułożone różnokolorowe kwiaty. Będące wyrazem szacunku i hołdu jaki jest składany balijskim bóstwom, zarówno tym dobrym jak i tym złym.

figurka.m

1.m

Bali jest magiczną wyspą między innymi ze względu na kult i wiarę, że wszystko co nas otacza ma duszę, nie wspomnę już o karmie. Dlatego wyspa ta jest bardzo bezpiecznym miejscem. Ludzie na niej są otwarci i pomocni. Tutaj naprawdę każdy traktuje Cię tak, jakby sam chciałby być potraktowany.

Przyjazd do hotelu i kolejna niespodzianka, zamiast podstawowego standardu azjatyckich pokoi z wiatrakami i pryczami, zastajemy 4ro gwiazdkowy hotel z klimatyzacją. Zrzucamy manatki i idziemy przywitać się z morzem.

przywitanie morza

Tekst i zdjęcia:
Ada Stolarczyk
www.wysokiewibracje.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s